Dumnezeu i-a binecuvântat cu cei 50 de ani de împreună vieţuire

Viața parohiei Noiembrie 11, 2012

Ce poate fi mai frumos şi mai plin de emoţie decât să priveşti în urmă cu satisfacţie, la cei 50 de ani de căsnicie binecuvântaţi de Dumnezeu şi să mulţumeşti Domnului pentru toate binefacerile Sale.

Astăzi familia Florea Costică şi Elena înconjuraţi de cei dragi, copii şi nepoţi, au păşit în sfânta biserică pentru aşi pune în degete inelele de aur, simbol al celor 50 de ani de împreună veţuire încununaţi de cinste, respect reciproc, dragoste şi jertfă, totodată privind cu încredere şi "suflet tânăr" spre următorii ani de căsnicie cu care îi va binecuvânta Dumnezeu.

Cu adevărat a pus Dumnezeu pe capetele lor "cununi de pietre scumpe" şi fie ca şi de acum înainte să le binecuvinteze viaţa cu sănătate, zile îndelungate şi liniştite alături de cei dragi.

La mulţi şi fericiţi ani !