Cea dintâi zi de şcoală

Viața parohiei Septembrie 17, 2012

Cu emoţie şi bucurie astăzi s-au deschis şi porţile şcolii din parohia noastră (Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară Ţibana, cu clasele I - XII). Cadre didactice, copii şi părinţi,au însufleţit din nou curtea şcolii, după binemeritata vacanţă de vară.

La deschiderea de an şcolar, d-na director Popa Roxana i-a întâmpinat  cu entuziasm pe elevi, încredinţându-i după caz, educatoarelor, învăţătorilor şi diriginţilor, apoi d-nul primar Rotaru Gheorghe, al comunei Ţibana, a urat copiilor un an şcolar cu rezultate bune la învăţătură, totul culminând cu slujba Tedeumului de început de an şcolar, oficiat de părintele Porfir Georgică de la parohia Poiana de Sus şi de pr. paroh Mai Cezar Ionel.

Le urăm "boboceilor" din clasele 0 şi a I-a bun venit într-o nouă etapă a vieţii şi tuturor elevilor şi cadrelor didactice un an şcolar binecuvântat !