Încă o "lucrare" dusă la bun sfârşit

Viața parohiei Decembrie 21, 2013

În prag de Crăciun, cu voia lui Dumnezeu şi ajutorul credincioşilor, am reuşit să remontăm catapeteasma bisericii. Datorită stării de degradare avansate, în anul 2010, a început restaurarea catapetesmei, respectiv înlocuirea porţiunilor din structura catapetesmei ce nu mai puteau fi reparate, tratarea lemnului, curăţarea icoanelor (unele dintre ele aproape imposibil de recunoscut) şi împodobirea ei cu foiţă de aur şi argint. Lucrările de restaurare au fost încheiate în luna decembrie anul curent (2013).

Suntem datori să mulţumim celor care au susţinut această iniţiativă şi celor care au contribuit şi sau ostenit pentru a duce la bun sfârşit această frumoasă lucrare. Dumnezeu să binecuvinteze pe cei ce n-au fost alături !